WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim

Epoksi Uygulaması

Epoksi Uygulaması

Epoksi nasıl uygulanır? Epoksi zemin kaplamasına merak saran ve isteyen herkesin merak konusu bu olmuştur. Öncelikle uygulama yapılacak alan beton ise kürleşme süresinden geçmesi gerekmektedir bu da 28 güne tekabül eder. Son zamanlarda giderek artan talepler doğrultusunda üretilen epoksiler ve epoksi boyalar talep ve siparişlere göre mat ve ya parlak olabilmektedir. Parlaklık derecesi kullanıcının istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Birçok zeminde kullanılabilen bu epoksinin tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biri ortama şıklık ve hava katmadır. Bunun dışında tabi hasar görmüş beton yapıların üzerine son kat olarak uygulanan astar epoksi uygulamarı ile büyük başarılar alınmaktadır. Tüm bu avantajları yanında hiçbir şekilde bünyesinde koku barındırmayan epoksi uygulamaları oldukça basit ve kolaydır. Uygulanacak olan alanın yapısına göre yapılan kesimler doğrultusunda uygulanan epoksi her geçen gün kullanıcı kitlesini arttırmaktadır. Hiçbir şekilde leke ve ya kir tutulmamaktadır.

Epoksi nasıl uygulanır? Uygulanacak olan zemin için öncelikle kompenentler kendi içinde ayrıştırılmalıdır. Ve akabinde sertleştiricinin tamamı reçine üzerine dökülmelidir ve homojen olana dek ya matkaplı bir karıştırıcı ile oldukça hızlı olan 400 devir ile karıştırılmalıdır. Kabarcık oluşturmayacak şekilde güzelde zemine uygulanmalıdır.Ve temizliği oldukça basit olup kir çözücü gibi maddelere gerek kalmadan mükemmel ve sağlıklı temizliği bu şekilde yakalamak oldukça mümkün durumdadır. Kullanıcılarının birbirleri arasında tavsiyeleşerek de kitleyi arttırmada büyük faydaları olmuş ve giderek yaygınlaşmıştır. Gerek desen seçimleri gerek renk seçimleri ile oldukça özgür bir tasarım imkânı veren bu uygulama yaracılığın sınırlarını sonsuz kılmaktadır. Şeffaf epoksi uygulamaları da yine çok tercih edilen bir zemin kaplaması olup aşınmış ve ya hasar görmüş beton zeminlere simli ve ya renkli olarak uygulanarak görünen kötü görüntüyü kapatarak güzelce kamufle edebilmektedir. Kendine has herhangi bir kokusu bulunmaması ile de oldukça revaçta olan bu uygulama gayet kolay bir şekilde tasarım edilip uygulanmaktadır.
Herhangi bir sıkıntı yaşanmadan yapılacak olan bu uygulama ile herkes artık daha güzel zeminlere adım atabilir. Sağlamlaştırılmış beton plastik ve tekstil ürünlerinde oldukça sık tercih edilen bu uygulama 1mm-3mm arası kalınlığında olup kesinlikle hiçbir kimyasal maddeden etkilenmez, hasar almaz ve direncini oldukça sıkı tutar. Epoksi zemin kaplamanın en önemli ve tek özelliği olan sıvı halden katı hale hızla ve kolay geçebilmesi ile en kolay uygulama sistemlerini sunmaktadır.

Epoksi nasıl uygulanır? Sorusunun günümüzde oldukça merak edilinilen bir konu olduğunu söylemiştik bunun sebebi oldukça fazla tercih edilmesindendir özellikle son zamanlarda. Kürleşen zeminin nem oranı yüzde beşten kesinlikle az olmalıdır. Yüzeyimizde ürünün yapışmaması için hiçbir hareket edebilecek malzemeden arınmış olması gerekmektedir. Boya kir ve ya yağlar basınçlı bir hava ve ya temizleyici ile iyice temizlenmelidir mutlaka.

    Cart